Рекомендації для батьків «Правила безпеки»

Попереджати дітей про небезпеку - обов'язок батьків

Якщо Ви хочете, щоб дитина дотримувалася правил безпеки, навчіться самі їх дотримуватися. Показуйте дітям свої позитивні вчинки - наприклад, дотримуючись правил дорожнього руху.

Поясніть своїм дітям, що у всіх людей є права, такі, наприклад, як право дихати, які не можна відняти. І у дітей є такі права:

1. Бути неушкодженим

Скажіть дітям, що ніхто не може відняти у них право бути неушкодженими.

2. Захищати своє тіло

Слід пояснити дітям, що їхнє тіло належить тільки їм і що ніхто не може торкатися до нього без їхнього дозволу.

3. Сказати "ні"

Більшість дітей вчать беззаперечно слухатися дорослих. Це небезпечно. Поясніть дітям, що вони мають повне право сказати «ні» будь-кому, якщо ця людина намагається заподіяти їм шкоду.

Поясніть дітям, що вони можуть сказати «ні» або погодитися, коли хто-небудь хоче їх поцілувати або приголубити, але ніхто не повинен просити тримати ці дотики в секреті. Дітям часто не подобається, коли їх обіймають або цілують, але це повинно вирішуватися за принципом вибору, а не страху. Їх не можна змушувати обіймати або цілувати кого-небудь.

4. Захищатися від хуліганів

Зазвичай хулігани задирають підлітків. Скажіть дітям, щоб вони кликали на допомогу друзів або відповідали "ні" без бійки і йшли до дорослого. Хулігани боягузливі, і тверде, гучне «ні» від групи дітей, що супроводжується загрозою покликати дорослих, часто відлякує їх.

У разі реальної фізичної небезпеки дітям найчастіше доводиться поступатися вимогам хулігана. Іноді підлітки вступають в бійку, захищаючи своє майно зі страху перед тим, що може статися, якщо вони повернуться додому без нього. «Мама мене вб'є, якщо я дозволю хуліганам забрати мій велосипед. Він коштував величезних грошей». Поясніть дітям, що найважливіше в таких випадках думати про власну безпеку.

5. Розповідати

Поясніть дітям, що незалежно від того, що саме сталося, ви на них не розсердитеся і хочете, щоб вони розповідали вам про будь-яку подію. Діти теж можуть надто «берегти» своїх батьків і не повідомляти якихось страшних подробиць, думаючи про їхні почуття.

6. Довіряти

Коли дітям кажуть, щоб вони йшли за допомогою до дорослих, діти повинні знати, що їм повірять і їх підтримають. Хоча іноді хочеться вигукнути «Я ж тобі казав», це не допоможе дитині впоратися з проблемою. Іншим разом вона може просто нічого не сказати.

Це особливо стосується нападів на сексуальному грунті, оскільки діти дуже рідко обманюють в таких випадках. Якщо розповіді дитини не вірять, почуття образи може зберегтися на довгі роки, і при цьому дитина буде страждати від усвідомлення власної провини.

7. Не тримати секретів

Розбещувачі малолітніх часто говорять дітям, що поцілунок або дотик «буде нашим секретом». Поясніть дітям, що деякі речі НІКОЛИ не можна тримати в таємниці, навіть якщо вони обіцяли зберігати секрет.

8. Не розмовляти з незнайомими

НІКОЛИ не слід заводити розмову з незнайомими людьми. Оскільки порядні дорослі самі ніколи не підійдуть до дитини на вулиці (якщо тільки вона не заблукала і не плаче), навчіть дітей не звертати уваги на приставання сторонніх. При цьому діти зовсім не повинні бути грубими, вони можуть просто зробити вигляд, що не чують, або швидко піти або втекти. Скажіть дітям, що не будете на них сердитися, якщо вони відмовляться розмовляти з незнайомими, і що ви хочете знати, якщо таке станеться.

10. Порушувати правила

Скажіть дітям, що дозволяєте їм порушувати будь-які правила, якщо їм треба постояти за себе, і що завжди будете на їхньому боці, якщо їм доведеться це зробити, щоб залишитися неушкодженими. Наприклад, можна тікати, кричати, піднімати паніку, навіть брехати або відштовхнути когось, щоб уникнути небезпеки.

Кiлькiсть переглядiв: 427

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 15 Квітня 2021

Цей сайт безкоштовний!